Progenis

Newsroom - terapie chorób

Progenis na Youtube!

04.07.2017

Kilka słów o krwi pępowinowej czytaj więcej

Krew pępowinowa nadzieją dla chorych dzieci na autyzm.

06.04.2017

Duke University w Durham w USA, jeden z czołowych ośrodków przeszczepowych, specjalizujący się w badaniach z wykorzystaniem krwi pępowinowej przekazał oficjalny, bardzo obiecujący, komunikat  dotyczący wykorzystania krwi pępowinowej w leczeniu autyzmu. 

czytaj więcej

Krew pępowinowa w walce z autyzmem.

21.12.2016

Naukowcy z Duke University Medical Center w USA przeprowadzili program badań, w celu oceny skuteczności krwi pępowinowej w poprawie stanu zdrowia dzieci chorych na autyzm. Do badań została wykorzystana własna krew pępowinowa chorych dzieci. Wstępne wyniki badań są bardzo obiecujące. czytaj więcej

Obiecujące rezultaty leczenia SLA komórkami macierzystymi

26.06.2016

Lekarze ze szpitala uniwersyteckiego w Olsztynie, którzy od kilku lat prowadzą badania nad zastosowaniem komórek macierzystych u chorych na stwardnienie zanikowe boczne stwierdzili, że u ok. 70 proc. pacjentów udało im się spowolnić postęp choroby.

 

czytaj więcej

Komórki macierzyste z krwi pępowinowej zapobiegną rozwojowi cukrzycy typu 1?

17.05.2016

W czerwcu 2015 roku pierwszy raz na świecie zastosowano krew pępowinową w celu zapobiegania rozwojowi                          

cukrzycy typu 1.

czytaj więcej

Krew pępowinowa skuteczniej niż szpik zwalcza chłoniaka- potwierdzają to najnowsze badania naukowe

25.03.2016

Coraz częściej zamiast szpiku kostnego wykorzystywana jest krew pępowinowa, która zawiera płodowe komórki macierzyste. Niedojrzałe komórki odpornościowe stwarzają bowiem mniejsze ryzyko odrzucenia.

 
czytaj więcej

Naukowcy stworzyli komórki, które atakują raka. Przełom w leczeniu nowotworów?

27.10.2014

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda mają coraz większe szanse na stworzenie leku na raka. Eksperci wyprodukowali komórki macierzyste, które potrafią wydzielać substancje toksyczne dla komórek nowotworowych, nie niszcząc przy tym zdrowych komórek. Mimo że jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o przełomie, to badania dają wielkie nadzieje na przełom w leczeniu kolejnych zachorowań.

czytaj więcej

Komórki macierzyste w zapobieganiu skutkom ubocznym chemioterapii

09.05.2014

Naukowcy odkryli sposób, na wykorzystanie komórek macierzystych w zapobieganiu skutkom ubocznym chemioterapii. czytaj więcej

Wytwarzanie czerwonych krwinek z komórek macierzystych

18.04.2014

Przełom w medycynie. Naukowcom z Edynburga udało się stworzyć metodę sztucznego wytwarzania czerwonych krwinek z komórek macierzystych. czytaj więcej

Motoneurony z komórek macierzystych

01.04.2014

Naukowcy z uniwersytetu Illinois wyhodowali z komórek macierzystych motoneurony czyli neurony ruchowe odpowiedzialne za skurcz włókna mięśniowego .

czytaj więcej

Strona 1 z 4  Następna ->