Progenis

Newsroom - terapie chorób

Nowe standardy opieki okołoporodowej - WARTO ZNAĆ!

09.05.2019

Drodzy Rodzice zachęcamy do zapoznania się z nowymi standardami organizacyjnymi opieki okołoporodowej, które obowiązują od początku roku 2019.

Dobrze znać swoje prawa, wiedzieć czego my Rodzice możemy oczekiwać od lekarza, położnej, szpitala w tym szczególnym czasie jakim jest ciąża, poród oraz połóg.

 

czytaj więcej

Przeszczep komórek macierzystych może okazać się lekiem na HIV

05.03.2019

Wirus HIV jest uznawany przez współczesną medycynę za nieuleczalny. Jednak niebawem to może się zmienić. Właśnie udokumentowano drugi przypadek, kiedy chory pacjent całkowicie wyzdrowiał. Lekiem na HIV może okazać się przeszczep komórek macierzystych. czytaj więcej

Krew pępowinowa i jej właściwości lecznicze

05.12.2018

Każdy temat dotyczący możliwości wyleczenia ciężkiej choroby budzi duże zainteresowanie. Tak jest również w przypadku krwi pępowinowej, która pozyskana przy narodzinach dziecka może stać się zabezpieczeniem na wypadek choroby i uratować życie naszemu dziecku lub jego rodzeństwu. W związku z tym pojawia się wiele pytań, na które rodzice chcą znać odpowiedź, zanim podejmą decyzję o zdeponowaniu krwi pępowinowej. czytaj więcej

Światowy Dzień Krwi Pępowinowej

25.11.2018

Światowy Dzień Krwi Pępowinowej (World Cord Blood Day) 15 listopada obchpodzony był na całym świecie. Naukowcy na sześciu kontynentach uczestniczyli w wydarzeniach mających na celu upowszechnienie wiedzy na temat możliwości przechowywania krwi pępowinowej. czytaj więcej

Przeszczepienia komórek krwiotwórczych szansą na nowe terapie

24.04.2018

W tym roku minie 15 lat od pierwszego przeszczepu komórek krwiotwórczych, jakiego dokonali lekarze w Szpitalu Uniwersyteckim w Bydgoszczy. Wykonano w tym czasie tu prawie 400 przeszczepów. - To spora liczba jak na ośrodek pediatryczny - podkreśla prof. Jan Styczyński. czytaj więcej

Przeszczepienie komórek szpiku pomaga części chorych na SM bardziej niż leki

20.03.2018

Transplantacja krwiotwórczych komórek macierzystych poprawia stan niektórych chorych na stwardnienie rozsiane (SM) lepiej niż leki - wynika z międzynarodowych badań opublikowanych podczas kongresu w Lizbonie - informuje BBC News.

czytaj więcej

Krew pępowinowa w leczeniu dziecięcego porażenia mózgowego.

28.10.2017

Pod koniec października 2017 zostały opublikowane wyniki badań dotyczące zastosowania krwi pępowinowej w leczeniu dziecięcego porażenia mózgowego. Badacze oceniali wpływ własnej krwi pępowinowej na pracę mózgu i zdolności motoryczne u małych dzieci z tym schorzeniem.

czytaj więcej

W Olsztynie trwa program terapii zaawansowanej postaci SM komórkami macierzystymi

10.08.2017

Zainteresowanie pacjentów z zaawansowanym SM terapią komórkami macierzystymi, prowadzoną przez naukowców z Katedry Neurologii i Neurochirurgii UWM w Olsztynie, jest bardzo duże. Eksperyment ruszył w lipcu, w tym tygodniu komórki otrzymują kolejni chorzy.

czytaj więcej

Progenis na Youtube!

04.07.2017

Kilka słów o krwi pępowinowej czytaj więcej

Krew pępowinowa lekarstwem na Alzheimera?

19.04.2017

Naukowcy ze Stanford University School of Medicine odkryli, że  tkankowy inhibitor metaloproteinaz-2 (TIMP-2) – białko występujące w ludzkiej krwi pępowinowej – może poprawić właściwości poznawcze. Eksperci doszli do swoich wniosków po po przeprowadzeniu badan laboratoryjnych na gryzoniach, które pomyślnie przeszły testy na pamięć, uczenie się i plastyczność mózgu (zdolność do przyswajania nowych informacji).
czytaj więcej

Strona 1 z 5  Następna ->